O nas

Ewa i Marcin. Od 9 do 17 Pani Key Account Manager i Pan Programista, a po pracy wspinaczkowi zapaleńcy, podróżnicze dusze i góroholicy. Na blogu polecamy fajne miejscówki blisko natury, ciekawe górskie szlaki i zapraszamy w najpiękniejsze rejony wspinaczkowe.

Okładka do wpisu o najpiękniejszych plażach na Teneryfie

Teneryfa – najpiękniejsze plaże

Poniżej znajdziecie listę naszych ukochanych plaż na Teneryfie. Mamy nadzieję, że i Wam przebywanie na nich dostarczy wiele przyjemności i wspaniałych widoków.

Po kliknięciu w nazwę plaży link przeniesie Was na google.maps.


Masz ochotę na trekking? Zajrzyj do opisów szlaków:

Szlak Benijo – El Draguillo: super widokowy szlak na Teneryfie

Najbardziej zielony szlak na Teneryfie – Bosque Encantado


Playa Cardones w Abades

Plaża, na której bywaliśmy najczęściej ponieważ odkryliśmy tutaj świetny spot na snorkeling. Dosłownie po kilku krokach od wejścia do wody otwiera się przed nami bogaty, podwodny świat. Samo otoczenie plaży jest przyjemne i kameralne. Spot znajduje się na drugiej plaży, ukrytej za górką. Ta druga, „ukryta” plaża jest też plażą nudystów.

Widok na plażę w Abades, Teneryfa - najpiękniejsze plaże
Widok na plażę przy samym miasteczku. „Nasza plaża” jest ukryta za górką.

Playa Montaña Pelada

Kameralna, nieduża, bardzo przyjemna plaża w pobliżu miejscowości El Médano. Ta plaża to idealne miejsce na wschód słońca. Oświetlone na pomarańczowo skały robią niesamowite wrażenie. Na lewo od widocznej już z parkingu plaży, między skałami kryje się kolejna, dostępna podczas odpływu.

Playa El Médano

Długa, piaszczysta plaża. Bywa to wietrznie, ale dzięki temu miejsce jest mekką dla kite- i windsurferów. Jest tutaj kilka szkółek i wypożyczalni sprzętu. Przy głównej promenadzie miasteczka można usiąść w jednej z licznych kawiarni i restauracji.

Playa de los Guios

Wulkaniczna, czarna plaża z widokiem na spektakularne klify Los Gigantes. Może być dosyć tłoczono, ale warto wybrać się tutaj przynajmniej na zachód słońca.

Surfer na fali przy Playa de los Guios, a w tle Los Gigantes, , Teneryfa - najpiękniejsze plaże

Playa de Benijo

Najpiękniejsza czarna plaża, którą widzieliśmy na Teneryfie. Żeby się na nią dostać trzeba zejść po licznych schodkach. W pobliżu niej znajduje się jeszcze Playa del Roque de Bodegas. Obie plaże są dobrymi miejscówkami na surfing.

Widok z góry na Playa de Benijo, Teneryfa - najpiękniejsze plaże

Playa El Bollulo

Nieduża czarna plaża w okolicy Puerto de la Cruz. Dojazd do tej plaży jest dość długi i przez wąskie uliczki może być kłopotliwy (brak miejsca na mijankę dla dwóch samochodów), więc polecamy zostawić auto przy C.Acevino w Puerto de la Cruz i dojść do plaży szlakiem między plantacjami bananowców.

Playa el Bollulo na Teneryfie, Teneryfa

Playa de Las Teresitas

W drodze z Anagi warto zajechać na plażę przy malowniczej miejscowości San Andrés. Jest to dosyć duża, piaszczysta plaża (z piaskiem przywiezionym prosto z Sahary). Uroku temu miejscu dodają rosnące tutaj palmy oraz otaczające plażę klify.

Widok na kolorowe łódki przy Playa de Las Teresitas, Teneryfa - najpiękniejsze plaże

Playa de las Américas

Samo otoczenie (kurorty) oraz ilość ludzi nie zachęcała nas zbytnio do plażowania na Playa de las Americas, ale i tak znaleźliśmy aż trzy powody, dla których warto się tutaj wybrać: piękne zachody słońca z La Gomerą w tle, dobre warunki do surfingu (nawet do popatrzenia na surferów) oraz dobra pogoda (południowa część wyspy jest najcieplejsza, więc czasem wybieraliśmy się tutaj, żeby się trochę pogrzać na słońcu).

Ewa stoi między palmami podczas zachodu słońca na Playa de las Americas na Teneryfie, Teneryfa