O nas

Ewa i Marcin. Od 9 do 17 Pani Key Account Manager i Pan Programista, a po pracy wspinaczkowi zapaleńcy, podróżnicze dusze i góroholicy. Na blogu polecamy fajne miejscówki blisko natury, ciekawe górskie szlaki i zapraszamy w najpiękniejsze rejony wspinaczkowe.

O nas

O BLOGU

Fajnie, że jesteś na naszym blogu. Dzielimy się tutaj naszymi wspomnieniami, doświadczeniami i radami dotyczącymi podróżowania oraz wspinaczki w kraju i za granicą. 

W sekcji wspinaczkowej znajdziecie posty z miejscówkami, w których się wspinaliśmy, wskazówki jak do nich dotrzeć oraz krótkie opisy dróg, które tam zrobiliśmy. Wszystkie drogi póki co są w wycenie do 6c, ale ciągle robimy progres.  

We wpisach podróżniczych pokazujemy najfajniejsze miejsca, które odwiedziliśmy, radami i gotowymi planami podróży. Spodziewajcie się opisów miejsc blisko natury, często z noclegami pod namiotem albo w samochodzie. To co łączy wszystkie nasze wyjazdy to aktywność fizyczna (rower, trekking, wspinanie, kajaki – co akurat jest w zasięgu). Nie znajdziecie tu raczej opisów zabytków i muzeów (wyjątkiem mogą być muzea sztuki współczesnej, do których obydwoje mamy słabość). 

Na osobną sekcję zasłużyły oczywiście góry, i znajdziecie w niej opisy szlaków. Póki co wszystkie z perspektywy piechura, ale kto wie co przyniesie przyszłość… 🙂 

O NAS

Ewa i Marcin. Od 9 do 17 Pani Key Account Manager i Pan Programista, a po pracy wspinaczkowi zapaleńcy, podróżnicze dusze i góroholicy. Standardowo mamy 26 dni urlopu, ale staramy się planować je jak najbardziej optymalnie. Większość naszych wyjazdów to weekendowe wycieczki po Polsce. Kilka wyjazdów w roku to podróże zagraniczne. Od 2019 roku wspinamy się w skałach, więc część z nich jest mocno powiązana ze wspinaczką skałkową. Dotychczas naszymi największymi wspólnymi wyprawami był 3-tygodniowy roadtrip kampervanem po USA w 2019 oraz Gruzja autostopem w 2018 roku.

WSPINACZKOWY BACKGROUND

Żeby rozwiać pierwsze wątpliwości, czy oczekiwania – nie jesteśmy wspinaczkowymi prosami. Określilibyśmy się mianem amatorów z pasją, którą chcemy się podzielić.

Marcin wspina się od ok. sześciu lat. Większość czasu trenował na baldach głównie na panelu, miał też okazję sprawdzić się na skale. Teraz skupia się na treningach z liną i osiąganiu kolejnych celów w skałach. 

Ja pierwszy raz na  ściance byłam w 2018 i Marcin był moim pierwszym nauczycielem. Jednak prawdziwa zabawa ze wspinaniem zaczęła się na początku 2019 roku, a konkretniej na kursie z asekuracji dolnej. Potem od razu zapisałam się na sekcję i namówiłam do tego Marcina. Na ściance wspinam się na poziomie 6b/6b+, na skałach wciąż walczę z demonami i trzymam się raczej V i VI. 

W ubiegłe wakacje eksplorowaliśmy polskie rejony wspinaczkowe: Jurę Północną, Stokówkę i Sokoliki. Z zagranicznych miejscówek zdążyliśmy już powspinać się w Hiszpanii, Włoszech i Grecji.